Obec Príkra, turistika

Obec Príkra neďaleko hraníc s Poľskom môže byť veľmi výhodným východiskovým bodom na turistiku po krásnej prírode. Zaparkujte napríklad v strede obce a vydajte sa smerom k hornému koncu. Medzi domami č. 21 a č.22 zabočte vľavo a vydajte sa ďalej po žltej značke.
Podrobná trasa po žltej značke

Trasa má 3,6 km, približný čas potrebný na prejdenie je 1,35 h. Odporúčame ale “zarezervovať” si na túto trasu viac času, keďže sa určite budete po ceste zastavovať a kochať krásnou prírodou. Popri trase tečie potok Šivarná.
Prvých 850 m trasy stúpate z cca 430 m.n.m do cca 545 m.n.m a následne pozvoľna klesáte cca 1 km ( Jaruhy ). Od tohto bodu nasleduje opäť mierne stúpanie. Necelé 3 km od štartu na vás čaká odbočka vľavo ( Magala) a nasleduje stúpanie v dĺžke cca 780 m zo 490 m.n.m až do cieľa Sedlo Javoriny vo výške 585 m.n.m. A teraz už pozor kam stúpate. Ste na hranici s Poľskom 🙂

Turistický rozcestník v strede obce Príkra. Po žltej smer Jaruhy, Magala a Sedlo Javoriny.

Obec Príkra, fotografie, Vencúrik, Najmenšia obec na Slovensku